[Home]
Triesterviertel / Gesprächs Themen / GESUNDHEIT / Gesundheit Chronik /
Impuls Türkisch


Home
Neues
TestSeite
DorfTratsch

Suchen
Teilnehmer
Projekte

GartenPlan
DorfWiki
Bildung+Begegnung
DorfErneuerung
Dörfer
NeueArbeit
VideoBridge
VillageInnovationTalk


AlleOrdner
AlleSeiten
Hilfe

Einstellungen

SeiteÄndernFritz Endl: Jg.1942, önleme. 1968, çünkü ikinci bir öğretmen olarak erken emeklilik beri, ben 1990 ile ilgili, benim Wohngrätzl "Triesterviertel" deneyin Bu bölge 10.Wiener güven ile-sivil toplum ağ potansiyel bina. Özellikle, ben, ben bu yana bir büyükbaba olarak motive am, iki Enkerln Miriam (Jg.2005) ve Livia (Jg.2007) Mayıs eşlik. Onlar bana olan belki de sorabilirsiniz: "Ne de sağlıklı yaşayabilirim katkısı var mı?"

Için açış konuşması: '

Bütün ülkelerin ' "büyük !"' birleştirmek

1985 yılında bizim genç oğlu Gerhard bir kaza sonucu ölümünden sonra, grup "Ailem Mourning nasıl ki bu insanlar da benzer bir kaderi paylaşmaya istekli ile yararlı bilgi var. Denedim ama etkili in Wien gruplar Favoriten kendi için bir odak noktası oluşturmak için şehir idaresi yardım destek boşuna duyuyorum.

2005 yılında, platform "Mach MIT! olarak Triesterviertel" da yaklaşık geliştirilmesine yardım ve vatandaş girişimleri kendi kendine sağlamak için kurulmuştur. 2007 bu yana "Dorfwiki" webforum www.triesterviertel.at üzerinden platformdur sunar ..

Bazı faaliyetler rağmen ve medya desteği olarak hala bu insanlar burada olan kilise olması, siyasi partiler ve değilse hayat daha geniş bir destek yok. Bu kurumların my experience, maalesef, rehine ve "arkadaş-düşman" düşünce ve açık ve şeffaf bir daha düşman için wiry yönelik sivil toplum girişimleri eğilimindedir.

Bunun nedeni, aslında bir grup olarak daha olumlu deneyimleri Ben geri geri anda ancak ben iki Enkerln ve geleceği ile ilgili endişe var! Ama büyük, en az da isteklilik gezegenimizin sürdürülebilir kalkınma ruhu var çektiğini kendi iyiliği Enkerln olmalıydı. Küresel bir "büyük-grup", sorular veya bir "tarihi": "bütün ülkelerin büyük birleştirmek ... .. ve sigara çok büyük are welcome!"

(Google çeviri hataları düzeltme, I müteşekkirim)